Nepieciešamie dokumenti: http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/celotajiem/nepieciesamie-dokumenti
Ceļošana ar bērnu: http://www.lm.gov.lv/text/1263
Valūtas kalkulators: http://lv.coinmill.com/(valūta)
EVAK karte: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/nvd-pakalpojumi/456-evak-karte
Ja nozaudēti dokumenti: http://www.mfa.gov.lv/vestniecibas-un-parstavniecibas
Ceļotāja baušļi, jeb brīnišķīga ceļojuma laimīgas grupas sadarbības principi
Ieteicamo līdzi ņemamo mantu universālais saraksts parastam tūristam
Ūdens, kalnu u.c. specifisku tūrisma veidu ceļotājiem viss nepieciešamais šajā sarakstā nav iekļauts.
Noteikti paši izvērtējiet, ko un cik daudz ņemt līdzi atkarībā no ceļojuma specifikas un ilguma. Ņemiet visu nepieciešamo, bet neko lieku. Atbildiet uz jautājumu: kas to visu stieps? Pārbaudiet noteiktos bagāžas svara un izmēra ierobežojumus.
PASE – vienīgais personību pierādošais dokuments ārpus ES valstīm (derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās). Ja ceļojat ar saviem nepilngadīgajiem bērniem un viņi ir ierakstīti Jūsu pasē – tas ir radniecības pierādījums. Neuzskatiet par apgrūtinājumu nokopēt pasi – vienu kopiju līdzi, otru atstāt mājiniekiem.
ID – (identifikācijas karte), personu apliecinošs dokuments ES.
DZIMŠANAS APLIECĪBA – bērniem līdz 18 gadiem. Ja ceļo bez vecākiem, nepieciešama notariāli vai bāriņtiesas apstiprināta pilnvara vai vecāku atļauja (LR pilsoņiem to var apstiprināt viens no vecākiem, nepilsoņiem jābūt abu vecāku piekrišanai).
NAUDA – cik nav žēl un kādas katram iespējas. Ņemiet līdzi EUR vai citu Jūsu rīcībā esošo konvertējamo valūtu, ko var samainīt attiecīgās valsts valūtā. Ērti, ja daļu naudas samainītu jau Latvijā. Būtu vērts izpētīt, kur izdevīgāks valūtas kurss, kaut gan uz nelielām summām tas nav tik būtiski. Skaidrā nauda noderēs WC, ielas tirdziņos, dzeramnaudai, ieejas biļetēm u.tml. Naudu mainiet oficiālos maiņas punktos. Viesnīcās, lidostās maiņas kurss parasti ir neizdevīgāks. Ieteicams naudu mainīt dienā, drošā rajonā un būt ar kādu draugu kopā. Protams, ņemiet līdzi banku norēķinu karti vai pat labāk divas, gadījumam, ja kādu karti bankomāts neņem pretī vai ‘’norij’’, piefiksējiet savas bankas telefona numuru, uz kuru piezvanot, nepieciešamības gadījumā ātri var bloķēt savu karti.
APDROŠINĀŠANAS DOKUMENTI – ja ceļojat individuāli vai Jums ir sava ārzemēs derīga apdrošināšana. Grupu ceļojumos apdrošināšanu grupai kopā veic ceļojumu aģentūra.
APTIECIŅA – ‘’drapes’’ katram pēc vajadzības. Apdrošināšana nesedz hronisku kaišu ārstēšanu, tāpēc laikus par to padomājiet, piemēram, salabojiet zobus pirms ceļojuma, jo parasti tie sāk sāpēt visnepiemērotākajā brīdī un var sabojāt Jūsu atpūtu.
LABESTĪGA ATTIEKSME pret grupas biedriem – arī pret tiem, kurus nākotnē nav paredzēts īpaši mīlēt. Sīkāk skatīt “Ceļotāju baušļos”.
CEĻVEŽI – shēmas, informācija par apmeklējamām vietām elektroniski vai papīra veidā. Ja ceļojat grupā, par to parasti atbild grupas vadītājs.
GPS – ģeogrāfiskā pozicionēšanās sistēma (īpaši individuālajiem ceļotājiem, kas ar to prot apieties).
LIELA SOMA – kur visu salikt, vislabāk uz riteņiem, lai lidostās u.c. nav jānes.
NELIELA MUGURSOMA vai plecu soma staigāšanai pa pilsētu un brīvu dabu.
Ja dodaties autobusa ekskursijā, padomājiet, kas jāpaņem līdzi salonā, jo lielās somas bagāžas nodalījumā nebūs pieejamas vienmēr.
MOBILAIS TELEFONS ar lādētāju – svarīgs saziņai un ja Jums nepieciešama palīdzība. Paņemiet līdzi sava operatora telefona numuru, pa kuru vajadzības gadījumā var nobloķēt SIM karti. Sekojiet, lai telefons vienmēr būtu uzlādēts.
GUĻAMMAISS VAI SEGA – ja nakšņosiet kempingos. Pleds vai sega var noderēt arī autobusā, ar ko apsegties (tad kondicionieris nesapūtīs). “Spilventiņš” gulēšanai autobusā (var būt piepūšams).
Gadījumam, ja ceļojat individuāli ar savu auto un nakšņojat kempingos:
Lai zinātu, kā jāģērbjas, sekojiet līdzi laika prognozei un izpētiet ceļojuma aprakstu. Galvenais, lai apģērbs un apavi ir ērti:
Un vēlreiz pārbaudiet, vai līdzi paņēmāt SAVU pasi!
Lejupielādēt
Īsāk sakot: sargiet sevi paši, tad arī Dievs Jūs sargās!